Prawa konsumenta w jednym paluszku
Friday January 22nd 2021

Jakie prawa ma Konsument?

Czy jako Klienci różnych sklepów nie tylko stacjonarnych ale i internetowych czy tez Klienci bazarków, targów i innych obwoźnych form sprzedaży znacie swoje prawa?

pobrane

Mało kto z nas interesuje się swoimi prawami dopóki nie jest zmuszony z nich skorzystać. Zwrot, wymiana towaru czy też odstąpienie od umowywiesz jak powinieneś się zachować w każdej z tych sytuacji? Jeśli nie, to dziś Ci podpowiem!

pobrane (4)

Przede wszystkim musisz wiedzieć, ze wszystkie zakupy wykonywane na odległość tj. w sklepach internetowych czy od przedstawicieli handlowych odwiedzających nasze domy dają nam możliwość odstąpienia od zawarcia umowy w terminie 14 dni od otrzymania towaru. Jest to duży plus, gdyż najczęściej ten rodzaj zakupów wykonujemy pod wpływem chwili i nie bardzo wiemy czy rzeczywiście potrzebujemy tych garnków czy też kolejnej pościeli?

images (20)

Jeśli zdecydujesz się odstąpić od zawartej umowy to pamiętaj, że stosowane oświadczenie musi zostać przekazane w wspomnianym terminie tj. 14 dni od dnia otrzymania towaru. Kolejne 14 dni masz na odesłanie towaru sprzedawcy – może być on rozpakowany, gdyż jako przyszły właściciel masz prawo zapoznać się z nim.

More from category

Odstąp od umowy!
Odstąp od umowy!

Zaczyna się wiosna a i lato już blisko więc każda z nas będzie starała się w miarę tanio uzupełnić swoją [Read More]

Płać bezpiecznie!
Płać bezpiecznie!

Jeśli kupujesz w internecie i decydujesz się na płatność kartą kredytową bądź zwykłą kartą płatniczą to [Read More]

Nie bój się kupować w sieci!
Nie bój się kupować w sieci!

Jestem pewna, że każda z nas jest wymagającą Klientką! Każda kobieta stawia na jakość, cenę ale i też sposób [Read More]

Raty, raty, raty!

Jak tam Wasze szaleństwa zakupowe? Udało Wam się kupić coś ciekawego, nowego w szalonej okazji? A może [Read More]

Interesting Sites

    Insider

    Archives