Prawa konsumenta w jednym paluszku
Friday January 22nd 2021

Odstąp od umowy!

Zaczyna się wiosna a i lato już blisko więc każda z nas będzie starała się w miarę tanio uzupełnić swoją garderobę – i o ile uda nam się znaleźć ciekawe modele i odpowiednie ceny o tyle nigdy nie jesteśmy pewne, czy wybrany rozmiar rzeczywiście jest dobry no i czy jakość wykonania tych tanich ciuchów jest w miarę ok.

pobrane (6)

Co jednak robić gdy otrzymujemy paczkę z towarem a okazuje się, że żaden z produktów nie spełnia naszych oczekiwań?

images (11)

Przede wszystkim nie warto się załamywać – wystarczy poznać swoje prawa jako konsumenta i problem mamy z głowy! Zgodnie z aktualnymi przepisami każdy konsument ma prawo do odstąpienia od zawartej umowy w terminie 14 dni od otrzymania towaru bez podania większej przyczyny. A więc nie musisz obawiać się tłumaczeń, próśb o oddanie ciuchów itp sytuacji, jakie często mają miejsce.

images (12)

Pamiętaj jednak, by we wskazanym terminie przekazać sprzedawcy stosowne oświadczenie o odstąpieniu od umowy i w terminie kolejnych 14 odesłać towar. Oczywiście towar musi być nie uszkodzony i nie nosić oznak noszenia a więc wszelki metki muszą być razem z nim. Masz prawo rozpakować i sprawdzić.

Previous Topic:

More from category

Płać bezpiecznie!
Płać bezpiecznie!

Jeśli kupujesz w internecie i decydujesz się na płatność kartą kredytową bądź zwykłą kartą płatniczą to [Read More]

Jakie prawa ma Konsument?
Jakie prawa ma Konsument?

Czy jako Klienci różnych sklepów nie tylko stacjonarnych ale i internetowych czy tez Klienci bazarków, targów i [Read More]

Nie bój się kupować w sieci!
Nie bój się kupować w sieci!

Jestem pewna, że każda z nas jest wymagającą Klientką! Każda kobieta stawia na jakość, cenę ale i też sposób [Read More]

Raty, raty, raty!

Jak tam Wasze szaleństwa zakupowe? Udało Wam się kupić coś ciekawego, nowego w szalonej okazji? A może [Read More]

Interesting Sites

    Insider

    Archives